Wróć do
strony głównej

REGULAMIN I EKWIPUNEK

EKWIPUNEK

- Mundurek harcerski (mile widziany)
- Plecak
- Śpiwór, jasiek
- Menażka, kubek, nóż, widelec, łyżka
- Buty turystyczne, tenisówki, sandały, gumowce, klapki na plażę
- Ciepła piżama lub dres, chusteczki do nosa, ciepłe skarpety
- Bielizna na zmianę, ręczniki, ręczniki do nóg
- Strój kąpielowy, ręcznik na plażę
- Przybory do mycia, szycia, pisania
- Latarka, rezerwowe baterie
- Kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa
- Worek na brudną bieliznę

Komenda obozu zapewnia min. 2 koce dla każdego uczestnika obozu.

Do obowiązków uczestnika w pierwszym dniu pobytu na obozie należy:
- Przekazać posiadane pieniądze do depozytu drużynowemu (opiekunowi).

UWAGA!!!

Komenda obozu nie ponosi odpowiedzialności za telefony komórkowe, sprzęt muzyczny (mp3, mp4), aparaty cyfrowe itp.

REGULAMIN I USTALENIA PORZĄDKOWE UCZESTNIKA WYPOCZYNKU

1. Uczestnik ma obowiązek przestrzegania wszystkich regulaminów obowiązujących na placówce, tj. m.in: regulaminu bezpieczeństwa, p.poż, kąpieli, poruszania się po drogach.

2. uczestnik ma obowiązek uczestniczenia w zajęciach programowych organizowanych przez kadrę obozu.

3. Uczestnik ma prawo występowania z własną inicjatywą i współtworzenia programu obozu.

4. Uczestnik (lub jego rodzice, opiekunowie) ponosi odpowiedzialność także finansową, za szkody wyrządzone przez niego podczas pobytu.

5. Zabrania się opuszczania terenu obozu bez zgody bezpośredniego opiekuna pod groźbą wydalenia z obozu.

6. Wyjście z terenu obozu dozwolone jest w zorganizowanych grupach, pod opieką wychowawcy.

7. Zabrania się przyjmowania na terenie obozu wszelkich osób postronnych.

8. Zabrania się posiadania oraz palenia tytoniu, wszelkich napojów alkoholowych, a także innych środków odurzających pod groźbą wydalenia z obozu.

9. Uczestnika obowiązują ogólnie przyjęte zasady i normy postępowania w społeczeństwie.

10. Cisza nocna obowiązuje w godz. 22:00 - 6:00, z wyjątkiem zajęć planowych organizowanych przez kadrę obozową w godzinach ciszy nocnej.

11. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za przywieziony na placówkę sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe i inne rzeczy wartościowe w związku z brakiem możliwości ich zabezpieczenia.

12. W przypadku nieprzestrzeganiem przez uczestnika obozu postanowień regulaminu komendant ma prawo do ukarania uczestnika, włącznie z karnym usunięciem z obozu, którego koszty ponoszą rodzice (opiekunowie). Organizator nie zwraca pieniędzy za niewykorzystane dni obozu.